Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi NedenleriSaç dökülmeleri kansızlık, beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikleri, ağır hastalıklar, hormonal düzensizlikler ve bazı ilaç kullanımlarından sonra görülebilirse de genelde bir nedene bağlanamaz.
Ailesel yatkınlık, stres, mantar enfeksiyonları ve kalitesiz bakım ürünlerinin kullanılması dökülmeyi etkileyerek arttırabilmektedir.

Saç dökülme alanları erkeklerde başınn ön, üst ve tepe kısmında görülür ve degişik genişlikte olabilir. Çoğu kişide ileri yaşlara kadar başın her iki yanında ve ensede dökülmeyen alanlar kalır.

Kadınlarda ise yaygın seyrelme tarzında dökülmeye daha sık rastlanır bölgesel dökülme nadir olarak görülür.

Saç dökülmesi otuzlu yaşlara doğru başlar ve elli yaşın üstünde erkek nüfusunun hemen hemen yarısında görülür. Başlama yaşı nekadar erken olursa dökülme o kadar fazla ve geniş alanda olur.

Saçlarımız genelde %90'ı sürekli uzar ve kendini yeniler, bu evre 1 yıldan başlar 5 yıla kadar sürebilir. Yüzde 10'luk kısım ise, 2-3 Ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Bu dinlenme evresi sonucunda bazı saçlar dökülür, dökülen saç köklerinden yeni saçlar büyümeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal sınırlar içerisinde kabul edilmektedir. Günde 50- 100 adetten fazla dökülme yaşanıyorsa mutlaka bir uzmana danışınız. Asla kendi başınıza bir tedavi şekli uygulamayınız.

Saç dökülmesinin nedeni araştırılmalıdır. Sebepleri şöyle sıralanabilir; çağımızın hastalığı stres, yanlış şampuan ve saç kozmetiğine ait saç ürünlerinin kullanılması, genetik faktörler, doğum yapan kadınlarda hormonal değişim nedeniyle olan saç dökülmesi, yanlış ve hatalı beslenme, Menopoz, yaşlılık, Alopesi areata, soğuk algınlığı veya yüksek ateşli geçirilmiş rahatsızlıklar, Tiroit anormallikleri, bazı kullanılan ilaçlar, doğum kontrol hapları, Demir eksikliği, büyük cerrahi operasyonlar, bazı kronik rahatsızlıklar, mantar hastalıkları, Saç koparma hastalığı (Trikotilomani) gibi pek çok sebep vardır. Dolayısı ile saç dökülmesinin sebebi araştırılır ve sebebe göre tedavi seçenekleri belirlenir. Kişilerden mutlaka kan tahlilleri alınmalıdır. Bazı genetik dökülmelerde gerekirse genetik laboratuarların da tahliller yapılmalıdır. Kişilerde saç dökülmesi ileriki dönemlerde erkeklerde, depresyon, içe dönüklük, aşırı sinirlilik, özbenlik duygusunda azalma gibi olumsuz sonuçlar doğururken kadınlar da günlük yaşamlarının negatif yönde etkilendiği ve sosyal problemler yaşadıkları görülmüştür. Saç dökülmesiyle karşılaşan bir kişi, kendisini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlayabilir.

Bütün bu sorunların üstesinden gelebilmek için Saç Ekimi VIP güler yüzlü, samimi ve profesyonel ekibiyle size ışık tutacaktır. Dökülmelerinizin nedenlerini belirleyecek ve bu sorunuzu gidermek için son teknolojiyi takip ederek size tüm hizmetleri sunacaktır.

 

 

Uygulama ve Fiyat Bilgisi için Lütfen Arayınız :

(0212) 397 15 97 - (0546) 241 27 28

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

(5 votes, average 4.40 out of 5)
Saç Dökülmesi Nedenleri4.40 out of 51 based on 5 voters.


Mesaj Gönderin

Adınız Soyadınız (*)
Lütfen adınızı yazınız!
E-Posta Adresiniz (*)
E-posta adresinizi yazınız!
Telefon No (*)
Invalid Input
Mesajınızı Yazınız (*)
Lütfen mesajınızı yazınız!
Doğrulama Kodunu Yazınız (*) Doğrulama Kodunu Yazınız   Yenile
Kodu tekrar giriniz!
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.