Greft Hesaplama | Saç Yoğunluğu | Saç Hesaplama

Saç ekiminde saç şeklinin belirlenmesi ve greft hesaplaması ameliyattaki en önemli unsurdur.Kişinin yaşam tarzı, saç yapısı,saç rengi,saç kalınlığı,alın yapısı,kaş yapısı dikkate alınmalıdır.Ön saç hattı oluşturulmasında saçın kaşlara olan yüksekliği, dizaynı, dansitesi (yoğunlu­ğu), çıkış yönleri iyi dizayn edilmelidir. Saç çizgisi oluşturulurken kullanılan anotomik imaj teknikleriyle saçınız ve saç cizginiz doğala yakın olmalıdır. Bu oluşumu yaparken greft hesaplaması yapabilirsiniz. Saç ekimi yapacak ekibin usta ve profesyonel oluşu işte bu aşamada kendini gösterir. Görüntüde ciddi fark yaratır.
 
 

Saç Ekimi Fiyatları ve greft hesaplama

Saç ekiminde greft sayısı ve fiyatı belirlenirken üç alan üzerine karar verilir.Ön hat frontal kısım(aim perçemi), bunun arkasında tepeye kadar giden kare veya dikdörtgen şeklindeki orta alan (midscalp) ve tepe bölgesinde yuvarlak veya oval şekilli crown ya da verteks olarak adlandır.

Tepe ekimlerini gerçekleştirirken donör denilen rotatif figür yapmak gerekmektedir. Bu bölgede yoğun saç ihtiyacı ister.Ama etrafı yoğun saçlarla çevrili olduğu için yapılan saç ekimi ne sıklıkla olursa olsun tam yoğunluk sağlanamaz. Ekim sonrası 1 yıl süre gelen saç gelişmesi devam eder. Yapılan greft sayısı ve ekilen saç kişiyi bu nenenle memnun etmeyebilir. Çevre saçlarla kıyaslama yapıldığından kişiyi tatmin etmez.

Saç grefti (saç kökü)

Donör alandan alınan saç köklerine denir( greft) denir. Saç ekim merkezleri fiyatlandırmayı greft sayısına göre yaparlar. Örnek olarak 1500 - 2000 greft denildiği zaman saç kökü olduğunu anlamalıyız.

Greft hesaplama aracımız size yol gösterecektir. Kesin bir sayı için kliniğimize gelmelisiniz. Bu konuda sorularınız varsa sormaktan çekinmeyiniz.Uzmanlarımız greft hesaplama konusunda size yardımcı olacaktır.
 
 
UYARI: Bu programdan çıkan sonuçlar bir uzman görüşü yerine geçmez.
 
 
 
 
(11 votes, average 4.00 out of 5)
Greft Hesaplama | Saç Yoğunluğu | Saç Hesaplama4.00 out of 51 based on 11 voters.


YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.