Enfeksiyon Sonrası Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi bir çok nedene bağlı gelişen bir durumdur. Bunlardan bazıları geçici bazıları kalıcı olabilmektedir. Kalıcı olan saç dökülmelerine erken müdahale etmek durumu yavaşlatabilir ve hatta durdurabilir. Geçici saç dökülmeleri de bazı rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir ve rahatsızlığın türüne göre belirli sürelerde tekrardan çıkmaya başlar.

Enfeksiyon Sonrası Saç Dökülmesi

Geçici Saç Dökülmesi

Geçici saç dökülmesi genel olarak yüksek ateş, ağır enfeksiyonlar ve soğuk algınlığına bağlı gelişebilir ve hastalığın ağırlık durumuna göre de bir kaç hafta sürebilecek saç dökülmelerine neden olur ancak iyileşme tam anlamıyla sağlantıktan sonra vücut kendini toparlar ve dökülen bu saçlar yeniden çıkar. İnsan vücudu önem sıralamasını yaşamsal fonksiyonlara göre yapmaya programlandığı için saç gibi yaşamsal fonksiyonu önlemeyecek olan parçaları gerekli besinlerden elde ettiği maddeleri göndermez ve durum düzelene kadar geçici de olsa saç dökülmeleri görülebilir. Bu nedenle sağlıklı ve dengeli beslenme kadar iyi dinlenme ve yorgunluğu azaltma gibi çabalar da oldukça olumlu sonuçlar verebilir. Vücut direncini düşürecek ve vücudu güçsüz bırakacak durumların oluşmasından kaçınmak sağlıklı saçları da korumak anlamına gelir. Bu tür bir dökülme yaşandığı zaman doktora gitmek tercih edildiğinde, yaşanılan rahatsızlıkları da belirtmek durumu açıklamak adına oldukça yardımcı olacaktır.

Geçirilen ağır rahatsızlıklar sonrasında saç dökülmeleri kişiye göre değişiklik gösterebileceği gibi üç veya dört ay sürecek yoğun dökülmelere de rastlamak mümkündür ancak bu durumun geçici olduğunu ve normale döneceğini unutmamanız gerekir.

 

 

Uygulama ve Fiyat Bilgisi için Lütfen Arayınız :

(0212) 397 15 97 - (0546) 241 27 28

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

(3 votes, average 5.00 out of 5)
Enfeksiyon Sonrası Saç Dökülmesi5.00 out of 51 based on 3 voters.


Mesaj Gönderin

Adınız Soyadınız (*)
Lütfen adınızı yazınız!
E-Posta Adresiniz (*)
E-posta adresinizi yazınız!
Telefon No (*)
Invalid Input
Mesajınızı Yazınız (*)
Lütfen mesajınızı yazınız!
Doğrulama Kodunu Yazınız (*) Doğrulama Kodunu Yazınız   Yenile
Kodu tekrar giriniz!
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.